säm - Tulikuum


Käesoleval aastal esimese mixtape’i üllitanud Säm alles otsib oma kohta Eesti räpimaastikul. “Tulikuum” on Tallinna noormehe esimene tõsisem avaldus Soundcloudist välja kolimiseks.


Varem nii lemberäpis kui klassikalises Soundcloud-hype-räpis kätt proovinud Sämi jaoks on käsil põnev periood - paarimees Kaw’iga muugiti äsja esmakordselt lahti Eesti TOP 40 singliedetabeli uks, esinemisi tundub samuti üha rohkem kogunevat.

Erinevalt retrohõngulisest suveloost “mõista-mõista”, mis kutid TIPP-40 sekka lennutas, on Sämi värskeim hitihoiatus madalam, süngem; lühike ja konkreetne bänger.


“Tulikuuma” biit on Kendricku “Money trees” instrumentaaliga nii äravahetamiseni sarnane, et raske on kindlalt väita, et tegu pole lihtsalt GKMC loo alla pitch’itud variandiga. Kui ongi, tuleb sellegipoolest kiita lisatud bassikäike, mis Sämi madala tämbriga mõnusalt ühte sulavad.


Instrumentaaliga piirduvad ka kõikvõimalikud Kendricku võrdlused, sest uuekooli räpparile kohaselt ei lasu Sämi lugude fookus just tingimata sõnaseadmisoskusel. Oma lüürilistest konarustest ei pääse ka üldiselt väga hea delivery'ga "Tulikuum". Eesti hiphopi üks parasiitsõnu "ju" võib abiks olla riimi lõpetamisel ja takti puuduoleva silbi sokutamisel, kuid ei kõla stiililiselt kuigi puhtana. Eriti, kui kõnealune riim väidab, et oled läbi põlenud "täpselt nagu tuli, ju". Paratamatult meenub Pluuto "märg nagu vesi" võrdlus.


"Tulikuum" on sama energiline, põnev ja lühike kui suvefling, millest Säm laulab. Tegemist pole perfektse tervikuga, küll aga tormise klubiküttega, mille saatel on raske pead mitte kaasa noogutada. Kui ei midagi enamat, on "Tulikuum" vähemalt testament Sämi potentsiaalist.6.5/10

©2019 by vabaflow. vabaflow@gmail.com