Suur Papa - Sillad


Jaatan lüürikaga kaasa - eemalda pildilt Suur Papa ning Eesti räpiskeene muutub ühe andekaima MC ning värvika karakteri võrra vaiksemaks. Oma värskeima looga ähvardab Papa ära kaduda selle samuse pildi rahvarohkemasse, mõminaräpist ja type-beats'idest läbi immutatud nurka.


“Iga aasta peaks end uuesti leiutama. Muidu poleks mõtet seda asja teha,” räägib Suur Papa saates “Mis muss on?”. Tõesti, Eestis pole palju räppareid, kes oma häält nii mitmel korral muutnud ja taasleidnud on.


Kui jätta kõrvale “Vikati gäng”, mille nüüdseks üpris kindlalt one-off eraldiseisvaks projektiks lugeda võib, on Suure Papa uus sound siis selline. Mõneti etteaimatav käik, mida paljud siiski uskuda poleks julgenud.


Üle aja on Suure Papa stiil arenenud raadiosõbralikumaks, Kiki Miki, Täna jt selle arengu kroonjuveeliks. Tasub täheldada, et nood laulud olid avaldatud Aropi nime alt. Kui P.O.E.G tippis hoolikalt hiphoptrendide kandadel, siis “Sillad” on otsene hüpe sügavale tänapäeva räpimaailma domineerivasse kõlamerre, kust oleksime asjade loogilist kulgu silmas pidades võinud just Aropi leida. Piiluda mumblerap'i meloodilisse maailma Suure Papa aliase alt on käik, mis täiesti õigustatult paljud fännid segadusse on ajanud.


"Sillad" annab tooni kätte juba esimeste sekunditega, mil Papa ümisev vokaal biidile ilmub. Loo intro võib parimal juhul kõlada veidi drake’ilikult, halvimal juhul nagu laisk Sal-Salleri paroodia. Et meloodiline ümisemine pole Papa forte tuletab meelde ka “ütle, kus sa paikned” bridge, mille jörin kolmandaks-neljandaks korduseks juba kõvasti kõrva kriibib. Loo lihtne flow võib kergelt kummitama jääda, kuid sama kiirelt ära tüüdata. Suures plaanis mittemidagiütlev lahkuminekulüürika ei päästa tooni, mille sarnast oleme juba kordi kelleltki teiselt kuulnud.


Uussünd tähendab katsetamist, Papa kaliibriga artistile võiks uue stiiliga kaasas käia piiride nihutamine. Käesoleva loo põhjal järeldatuna ei ole Papa uuelt materjalilt eriti innoveerimist oodata. "Sillad" pole vormistatud kohutavalt, kuid Eesti ühe eredaima räppartisti mattumine uuekooli keskpärasusse on hirmutav prospekt. “Sillad” võiks olla päris okei lei$i lugu, aga on nigela poolne Suure Papa lugu.5.5/10

©2019 by vabaflow. vabaflow@gmail.com