Reket - Hetked


Reket tuleb uue hooga ning loob mänglevate kidrariffide saatel suurepärase soundtrack’i igale Eesti mängufilmile, kuhu mõni päikseline cruise’imise montaaž plaanis sisse lõigata. “Hetketel” tuletab uus Tom publikule meelde, miks vana nii armastatud on.

Albumitagi on Reketil olnud korralik 2019: esmalt “Ma nägin seda läbi viinamarjaväädi”, siis manna abil valminud “Aegluubis”, tagatipuks “Hetked”. Tähelepanelikum muusikasõber võib märgata, et Youtube’is ühendab kõiki neid kolme litsenseering albumi “Kulutuli” alla. Tark ei hõiska enne õhtut, seega hoian oma lõpliku arvamuse hetkeks, mil hõbevalge kile peos on. Küll aga võib öelda, et album tõotab tulla tugev.


“Hetked” avab eelmainitud kitarririff ühes kujutelmaga Reketist Itaalia päikest nautimas. Milline õdus harmoonia. Nii jätkab Reket oma elu ja edu lahkamist ühe Eesti kaasaegse hiphopi mõnusaima, suviseima tagatausta saatel. Kuigi vahel võib tunduda, et Reket peale lõunamaa reiside muust ei räägigi, mõistan täielikult, miks selle biidiga just Como järv meenuda võis. See lugu on vanakooli vibe täiesti omas mahlas.


Kogu kompott on nii ühtne ja nii üdini Reket. Kuidas teise värsi alguses kitarrimuster muutub, väljendamaks tujumuutust ja intensiivsemat lüürikat. Kuidas refrään džässmuusika elemente inkorporeerib. Kuidas REKET pakib loo triiki täis tennisemetafoore ja saab kõige krooniks veel Kontaveidi tolle loo musavideosse. Loo voolavus on leebe ja nii lihtsasti kuulatav, ometi täis oskulikku lüürikat. Rääkida suhetest läbi paarismängu ja kaitsepallide saab nii efektne olla vaid selle loo kontekstis.


Vaid Reket võib öelda “hei-hoo, käib koos töö ja luuslank” ning olla seejuures endiselt üks Eesti hiphopi cool’imaid kujusid. Rääkimata sellele eelnenud geniaalsest võrdlusest pingevabaduse ja roostes kruustangide vahel. Reket painutab oma emakeelt nagu pajuvitsa; hitt hiti järel nagu talle nime andnud instrumentki. Eesti räpi latt püsib vankumatult 2 meetri ja 10 sentimeetri peal.9/10

©2019 by vabaflow. vabaflow@gmail.com