POI$T€KOOR - Jaanuarilaps


Ka kõige optimistlikum Eesti Soundcloudi skeene jälgija suudaks vast tunnistada, et luuavarrest kuigi tihti pauku ei tule. Aastakese hoogu kogunud POI$T€KOOR tõestab “Jaanuarilapsega”, et ka selles reeglis on ruumi eranditele.

Uuekooli trendid pole POI$T€KOORile võõrad: nii sm’i, crisi kui eutanaa$ia nimed stiliseeritakse valdavalt väikese algustähega, ühegi nende arsenalist ei puudu luua- või aineräpp ja absurdsed viited USA kolleegide suust kuuldule*. Suuresti šokiväärtusele ja humoorikusele toetuv POI$T€KOOR tiksub sarnases rütmis samuti Soundcloudist välja kasvanud Clicheriku & Mäxiga, st pretendeeritakse eelkõige rämmarite ja pinnapidude playlist'idele, kui casual kuulajate kõrvadele. Kuid kui "Häng" suutis pidust meeleolu projekteerida läbi roosamanna nätsumulli, kaotab POI$T€KOOR kõik filtrid ja mõjub kordades räpasemalt.


“Drop it like it’s hot” maiguga avasekundid juhatavad meid lauluni, mis - kuigi Pharrelliga veel võrdlust ei kannata - kujutab poiste jaoks märkimisväärset hüpet produktsioonikvaliteedis. Juhtmeloodiana langevat vilinat kasutav biit on lihtsa, kuid kavala kontseptsiooniga ning ei tee järeleandmisi ka bassiliini osas, lisaboonusena on igat räpparit erinevalt varasematest üritustest selgelt kuulda. Monotoonsele Soundcloud-räpi status quo'le vastukaaluks on alati meeldiv kohata layer'datud, eriilmelise kõlaga räppvokaale.


Loo üksikud ebaoriginaalsed read kahvatuvad lüürika üleüldises kujundirikkuses. Kui uskuda, et ka Eesti noored on kodeiini avastanud, on "tops ära joodud, lean'in nagu kaldkriipsu" näol tegemist muljet avaldava double entendre'ga, mis niigi meeldejäävale avavärsile veel enam värvi lisab. Samast kohast jätkab ka teine salm, mis ülinaljaka avarea kõrval samuti kulbiga tsiteeritavaid line'e toodab; erilist mainimist väärib silmapaistev koolon-pool on-noor on-voor on-segment. Guys can spit, yo! Kuigi grupi tuntuim liige, eutanaa$ia, kübaratrikki ei vormista, aitab laulu kolmas värss süvendada POI$T€KOORi obstsöönset kuvandit. Miks Kärdla tüdrukutel eutanaa$ia silmis sõnaõigust pole, jääb siinkohal igaühe enda nuputada.


“Jaanuarilaps” ei upu omaenda ad-lib’ide rohkusesse, vaid suudab nende abil loo hype’i päris meisterlikult ülal hoida. Aasta üks energilisemaid laule on läbinisti põnev ja kaootiline, pannes sind kord korra järel selle juurde tagasi tulema. Küte, küte ja veelkord küte. Kuniks leidub mässavaid noori, kes aeg-ajalt üle käte ei karda minna, ja tütarlapsi, kes ei pane pahaks kui neid libuks hüütakse, võib POI$T€KOORi nimi siit edasi üha rohkem pildis olla.7.5/10
*POI$T€KOORi kutid scam’ivad krediitkaarte sama palju, kui Marp$ omab kahte fööni meenutavat tukki. Kui juba räppida eesti keeles, siis mõelgem välja flex’e, mis kodumaal veidi paremini resoneeruks!

©2019 by vabaflow. vabaflow@gmail.com