372Kaspar & Lone Betro - VÖÖRAD (feat. Beebilõust, nublu)


Aasta üks üllatavamaid koostöid toob vanade tuttavate 372kaspari ja Lone Betro produktsioonile kokku kaks artisti, kes seni spektri erinevates otstes püsinud. “Vöörad” on Eesti räpi raskekaallased tundmas end, nagu kõik tiitlid oleks juba jagatud.


Loo peategelased lähemat tutvustust ei vaja. Ka seni ehk madalaima profiiliga Lone Betro nime peaks ära tundma Bad Arti ja teiste Royal Records artistide, kasvõi Tigrani toetajad; muuseas leiab ta nime ka “Kiki Miki” tiitritest. Üldjuhul, siiski, ilutseb Lone Betro nime kõrval ka üks Kaspar Põtteri aliastest - 372 või 372kaspar. Kas Eesti produtsentide hulgast on esile kerkimas võimas juhttandem?


“Vööraste” biit on sünge ja hard-hitting, mistõttu pole loo alustamiseks Beebilõustast sobivamat. Enda pattude käekäiku lahates vaatab Elbing otsa saatanale oma õlal ning jõuab kuulaja ka Koplisse jalutuskäigule viia, kõike seda tuttava, agressiivselt toore delivery juures. Too nagla stiil, nagu ta ise seda nimetaks, teeb värsis kõlanud “Öölapse” viitest palju huvitavama line’i, kui see esmapilgul tundub - mõned öölapsed võivad olla üles kasvanud hoopis teistsuguses reaalsuses, kui nublu.


Tuntud headuse juures on ka Keila’s very own, nublu isiklikult. Mees, kes on tänaseks namedrop’inud nii paljusid Maarjamaa paiku, et peab “Vöörastel” variatsiooni mõttes Jämejala psühhiaatriakliinikut (sic!) mainima. Igas nublu värsis on kobar Instagrami caption’ite väärilisi ridu ja vähemalt üks moment, mis kulme kergitab ja lugu tagasi kerima sunnib - “Vale laud” oli nii lihtne riim, kuid selle ootamatult kelmikas natuur pani mu ometigi sekundiks püsti kargama. Kutt lihtsalt oskab seda mängu.


Muusika kuulamise kogemus oleneb nii palju kontekstist. Nüüd, kuis nublu tähelend on peagi alustamas kolmandat tiiru ümber päikese, on iga tema release’i ümber endiselt tohutu elevus. Nublu kui brändi arengust ja tema imago ülalhoiust peaks saama case study mõnes turundusklubis, kui see juba pole. Kõik see sumin on võimas omaettegi, lisa sellisele energiale Beebilõusta suurune karakter ja tulemus lihtsalt peab tugev tulema. Kruvi nende alla maailmaklassi trap-produktsioon ja tulemus muutub tugevast väga eriliseks.

Küsisin sõbrannalt selle laulu kohta arvamust. Vastas, et nublu hääl on nagu keelekas, aga kõrvadele. Tahtsin kadedusest pool pügalat skoorist maha tõmmata, kuid ei leidnud selleks pädevat põhjust. “Vöörad” on hiilgav ja jääb tagasivaates kahtlemata 2019. aasta üheks verstapostiks. Pole teada, kas lauluga tease’itakse nublu, Beebilõusta või produtsendiduo miksteipi, küll aga julgen pakkuda, et tulemuse sooviks oma jõulukuuse alt avastada lõviosa Eesti räpifännidest.10/10

©2019 by vabaflow. vabaflow@gmail.com